RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Dillard High School Track & Field and Cross Country - Fort Lauderdale, Florida
you RUN the place
2501 Nw 11th Street, Fort Lauderdale, Florida, 33311, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Tytus Ettiene
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
3
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (1 articles)
2010 / 2011 - (2 articles)
All News
Search
2010 Results - BCAA South Central Qualifier
Published by
Matt Scherer
Mar 18th 2010, 1:02am
Comments
BCAA South Central Qualifier
- Mar 17, 2010
Cooper City, FL, US
« Filter Results by Team: »
Cooper City
Cypress Bay
Dillard
Nova
South Plantation
St Thomas Aquinas
Stranahan
Western
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
11
St Thomas Aquina
10.83
nwi
1
2
Joyner, Lamarcus
12
St Thomas Aquina
11.06
nwi
2
2
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
11.06
nwi
2
4
Morgan, Brandon
12
Dillard
11.15
nwi
1
5
Coppet, Frederick
09
St Thomas Aquina
11.24
nwi
2
6
Barnes, Dondetrick
12
Nova
11.25
nwi
1
7
Burke, Kahri
12
South Plantation
11.31
nwi
1
8
Hunter, Chad
12
Stranahan
11.46
nwi
2
9
Pierre-Jerome, Francisqu
10
South Plantation
11.62
nwi
1
10
Colbrook, Dareaus
12
Nova
11.63
nwi
3
11
Moss, Jazz
12
Dillard
11.68
nwi
1
12
Polk, Marcus
12
Dillard
11.71
nwi
2
13
Richardson, Kevin
12
Nova
11.75
nwi
3
14
Jones, Corey
12
Stranahan
11.77
nwi
3
15
McKnight, David
12
Cypress Bay
11.89
nwi
1
16
Nelson, Dr'sean
09
Dillard
11.93
nwi
2
17
Mujica, Jesus
09
Cypress Bay
11.94
nwi
2
18
Bruce, Brandon
12
Nova
12.10
nwi
4
19
Bastien, Davidson
12
Stranahan
12.13
nwi
3
20
Taylor, Timothy
11
Stranahan
12.15
nwi
4
21
Moreau, Fabian
10
Western
12.20
nwi
3
22
Allen, Don
Cooper City
12.31
nwi
4
23
Rosen, Trevor
Cooper City
12.70
nwi
4
24
Green, Jamie
10
Western
12.79
nwi
3
25
Gallego, Chris
Cooper City
14.22
nwi
4
25
Orellanna, Justin
Cooper City
14.22
nwi
4
--
Vasquez, Tomas
10
Cypress Bay
DNF
nwi
2
--
Joseph, Boaz
09
South Plantation
DNF
nwi
1
--
Harris, Brandon
12
Western
DNF
nwi
3
--
Marshall, Johnny
12
South Plantation
DQ
nwi
3
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
11
St Thomas Aquina
22.21
nwi
1
2
Moreau, Fabian
10
Western
22.41
nwi
2
3
Barnes, Dondetrick
12
Nova
22.71
nwi
1
4
Burke, Kahri
12
South Plantation
22.87
nwi
1
5
Scott, Arione
12
Nova
22.95
nwi
1
6
Drayton, Marquise
11
Dillard
23.12
nwi
1
7
House-Hay, Jorden
11
Cypress Bay
23.19
nwi
2
8
Colbrook, Dareaus
12
Nova
23.21
nwi
1
9
Roberts, Xavier
10
Dillard
23.29
nwi
2
10
Collier, Dion
09
St Thomas Aquina
23.46
nwi
3
11
Ramsey, Allen
11
Dillard
23.71
nwi
2
12
Blanco, Paco
11
Cypress Bay
24.02
nwi
3
13
Mujica, Jesus
09
Cypress Bay
24.05
nwi
2
14
Pierre-Jerome, Francisqu
10
South Plantation
24.08
nwi
1
15
Hojara, Caleb
11
Cypress Bay
24.20
nwi
3
16
Bastien, Davidson
12
Stranahan
24.42
nwi
3
17
Walker, Terrell
11
Nova
24.53
nwi
3
17
Franklin, John
09
South Plantation
24.53
nwi
2
19
Coppet, Frederick
09
St Thomas Aquina
24.78
nwi
2
20
Jones, Odell
12
Western
25.21
nwi
3
21
Taylor, Timothy
11
Stranahan
25.35
nwi
4
22
Francis, Marcus
10
St Thomas Aquina
26.18
nwi
4
23
Peart, Corey
11
Western
26.20
nwi
3
24
Todd, Naromi
09
Stranahan
26.23
nwi
4
25
Bond, Matt
Cooper City
27.23
nwi
4
26
Lewis, Desmond
Cooper City
28.66
nwi
4
--
Parayadpura, Matt
Cooper City
DNF
nwi
4
--
Morgan, Brandon
12
Dillard
DNF
nwi
2
--
Green, Jamie
10
Western
DNF
nwi
3
--
Jean-Charles, Josue
10
South Plantation
DNF
nwi
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
49.50
1
2
Scott, Arione
12
Nova
50.00
1
3
Franklin, John
09
South Plantation
51.00
1
4
Ricardo, Bailey
10
Dillard
51.11
1
5
King, Jordan
11
St Thomas Aquina
51.12
1
6
House-Hay, Jorden
11
Cypress Bay
52.00
2
7
Roberts, Xavier
10
Dillard
52.34
1
8
Sapp, Maurice
10
South Plantation
52.36
1
9
Jackson, Julian
10
St Thomas Aquina
53.49
2
10
Porter, Brandan
10
Stranahan
53.90
2
11
Hojara, Caleb
11
Cypress Bay
54.21
3
11
Felix, Michael
11
Cypress Bay
54.21
3
13
Burke, Brandon
11
St Thomas Aquina
54.34
2
14
Walker, Terrell
11
Nova
55.48
3
15
Ross, Akio
12
Nova
55.93
2
16
Brinson, Brandon
11
Dillard
57.88
3
17
Finnk, Austyn
10
Nova
57.91
3
18
Marcelin, Elysee
10
Western
58.20
2
19
Post, Garret
Cooper City
59.23
4
--
Burns, Justin
12
Stranahan
DNF
3
--
Fernandez, Nick
Cooper City
DNF
4
--
Fernandez, Andres
09
Cypress Bay
DNF
4
--
Johnson, Travis
11
Dillard
DNF
1
--
Marshall, Johnny
12
South Plantation
DNF
2
--
Abad, Manny
10
South Plantation
DNF
2
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Louima, Wilson
12
Dillard
2:04.86
1
2
Gregor, Emil
11
South Plantation
2:06.77
1
3
Alonso, Chris
11
St Thomas Aquina
2:09.41
1
4
Blackinton, Danny
12
Western
2:09.51
1
5
Martinez, Andres
09
Cypress Bay
2:11.21
1
6
Procel, Ignacio
11
Cypress Bay
2:11.86
1
7
Amerson, Ahron
11
Dillard
2:14.98
1
8
Mason, John
09
Nova
2:16.96
1
9
Ross, Akio
12
Nova
2:17.76
1
10
Rachel, John
10
Dillard
2:17.78
1
11
Tamar, Wilkervin
11
Dillard
2:17.94
1
12
Williams, Kaylan
Cooper City
2:18.38
1
13
Rogers, Tanner
09
St Thomas Aquina
2:19.42
1
14
Monprevil, Henry
09
South Plantation
2:21.01
1
15
Mone, Kevin
Cooper City
2:21.84
1
16
Matamoros, Daniel
12
Cypress Bay
2:23.40
1
17
Nelson, James
12
Stranahan
2:29.15
1
18
Welch, Willis
11
Stranahan
2:30.22
1
19
Vassell, Adrian
12
Nova
2:31.12
1
20
Samuelson, Jonathan
Cooper City
2:38.06
1
21
Davis, Travis
09
Stranahan
2:42.36
1
--
Finnk, Austyn
10
Nova
DNF
1
--
Enriquez, Ryan
09
Cypress Bay
DNF
1
--
Carrion, Ricardo
09
St Thomas Aquina
DNF
1
--
Najera, Jesus
11
St Thomas Aquina
DNF
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wargula, Scott
11
South Plantation
4:46.40
1
2
Korn, Randall
10
Western
4:47.70
1
3
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
4:50.22
1
4
Snider, Brock
Cooper City
4:53.59
1
5
Percal, Alan
11
Cypress Bay
4:58.31
1
6
Urrutia, Julian
11
St Thomas Aquina
5:00.66
1
7
Bailen, Brandon
09
St Thomas Aquina
5:11.21
1
8
Austin, Tyler
Cooper City
5:11.86
1
9
Delucca, Brandon
11
Western
5:12.14
1
10
Lewis, Akeme
10
Dillard
5:12.42
1
11
Richardson, Kevin
12
Dillard
5:13.71
1
12
Dean, Will
Cooper City
5:13.81
1
13
Martinez, Camilo
10
Cypress Bay
5:16.24
1
14
Ettiene, Tytus
11
Dillard
5:21.18
1
15
Sanville, Pierre
12
Dillard
5:53.77
1
--
Kirk, Andrew
Cooper City
DNF
1
--
Lucci, Joey
12
Cypress Bay
DNF
1
--
Grenet, Stephen
11
St Thomas Aquina
DNF
1
--
Nguyen, Justin
10
South Plantation
DNF
1
--
Carrizosa, Juan Manuel
09
Cypress Bay
DNF
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
10:29.11
1
2
Wargula, Scott
11
South Plantation
10:41.09
1
3
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
10:46.29
1
4
Cress, Kevin
10
St Thomas Aquina
10:54.52
1
5
Molitor, Nick
09
Cypress Bay
10:56.65
1
6
Urrutia, Julian
11
St Thomas Aquina
11:15.28
1
7
Whitehead, Nassor
Cooper City
11:16.69
1
8
Magasrevy, Rudy
10
Cypress Bay
11:17.34
1
9
Aquino, Daniel
10
Cypress Bay
11:27.97
1
10
Berry, Bruno
11
Cypress Bay
11:36.01
1
11
Kirk, Andrew
Cooper City
11:37.05
1
12
Ettiene, Tytus
11
Dillard
12:01.39
1
13
Lewis, Akeme
10
Dillard
12:45.28
1
14
Ogbazghi, Nahom
11
Dillard
12:46.01
1
--
Snider, Brock
Cooper City
DNF
1
--
Richardson, Kevin
12
Dillard
DNF
1
--
Delucca, Brandon
11
Western
DNF
1
--
Guidry, Jonathan
Cooper City
DNF
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
14.67
nwi
1
2
Dean, Easton
12
South Plantation
15.47
nwi
1
3
Lyons, Wayne
11
Dillard
15.48
nwi
1
4
Dix, Maurice
09
St Thomas Aquina
15.74
nwi
2
5
Banks, Tremaine
11
Dillard
15.94
nwi
1
6
Vernet, Derek
12
Dillard
16.04
nwi
1
7
Palmer, Jerry
11
Dillard
16.53
nwi
1
8
Harris, Andrew
11
Western
16.68
nwi
2
9
Walker, Shamari
09
South Plantation
17.84
nwi
2
10
Armbrister, Ayden
10
Western
17.97
nwi
2
11
Saunders, Silver
09
South Plantation
19.44
nwi
2
12
Ballas, Andrew
Cooper City
19.99
nwi
2
--
Cooke, Harris
09
South Plantation
DNF
nwi
2
--
Riggs, Cody
12
St Thomas Aquina
DNF
nwi
1
--
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
DNF
nwi
1
--
Cummings, Tarik
09
Western
DNF
nwi
2
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
38.79
1
2
Dean, Easton
12
South Plantation
39.46
1
3
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
39.53
1
4
Dix, Maurice
09
St Thomas Aquina
40.83
1
5
Vernet, Derek
12
Dillard
41.39
1
6
Harris, Andrew
11
Western
43.04
2
7
Palmer, Jerry
11
Dillard
43.09
1
8
Walker, Shamari
09
South Plantation
44.10
2
9
Banks, Tremaine
11
Dillard
44.55
1
10
Cummings, Tarik
09
Western
45.29
2
11
Williams, Theronardo
12
Dillard
46.81
2
12
Ballas, Andrew
Cooper City
47.54
3
13
Saunders, Silver
09
South Plantation
49.09
2
14
Megna, Gerald
Cooper City
55.26
3
--
Armbrister, Ayden
10
Western
DNF
2
--
Riggs, Cody
12
St Thomas Aquina
DNF
1
--
Cooke, Harris
09
South Plantation
DNF
3
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dorsett
,
Riggs
,
Coppet
,
Joyner
St Thomas Aquina
42.16
1
2
Williams
,
Moss
,
Morgan
,
Drayton
Dillard
43.54
1
3
Richards
,
Barnes
,
Bruce
,
Colbrook
Nova
43.81
1
4
Relay Team
South Plantation
44.00
1
5
Jones
,
Taylor
,
Bastien
,
Hunter
Stranahan
44.53
1
6
McKnight
,
Blanco
,
Vasquez
,
Mujica
Cypress Bay
46.08
1
7
Green
,
Harris
,
Peart
,
Jones
Western
46.93
1
--
Relay Team
Cooper City
DNF
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hall
,
Tatham
,
Shepherd
,
McClary
St Thomas Aquina
3:22.51
1
2
Roberts
,
Bailey
,
Drayton
,
Louima
Dillard
3:29.21
1
3
Sapp
,
Dean
,
Cogle
,
Walker
South Plantation
3:32.89
1
4
Felix
,
Matamoro
,
House-Ha
,
Hojara
Cypress Bay
3:36.43
1
5
Adeshina
,
Ross
,
Walker
,
Scott
Nova
3:40.86
1
6
Blackint
,
Marcelin
,
Armbrist
,
Korn
Western
3:47.39
1
7
Burns
,
Hunter
,
Porter
,
Lewis
Stranahan
3:57.62
1
--
Relay Team
Cooper City
DNF
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gregor
,
Monprevi
,
Etienne
,
Wargula
South Plantation
8:38.60
1
2
Matamoro
,
Enriquez
,
Martinez
,
Martinez
Cypress Bay
8:41.00
1
3
Rachel
,
Amerson
,
Wilkerve
,
Louima
Dillard
8:46.29
1
4
Blackint
,
DeLucca
,
Korn
,
Chaves
Western
8:48.30
1
5
Alonso
,
Jackson
,
King
,
Burke
St Thomas Aquina
9:02.56
1
6
Nelson
,
Davis
,
Welch
,
Baker
Stranahan
10:07.54
1
--
Relay Team
Cooper City
DNF
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jobb, Garth
12
St Thomas Aquina
52-00.00
(15.85m)
1
2
Rhaney, Demetrius
12
Stranahan
46-06.00
(14.17m)
1
3
Waite, Meshach
12
South Plantation
45-03.00
(13.79m)
1
4
Benedict, Matthew
12
Western
45-01.50
(13.75m)
1
5
Joseph, Jamal
12
Western
44-03.00
(13.49m)
1
6
Ricketts, Gavin
10
Western
42-08.50
(13.02m)
1
7
Jones, Devonte
12
Dillard
40-09.00
(12.42m)
1
8
Sutton, Fred
12
St Thomas Aquina
40-04.00
(12.29m)
1
9
McNamara, Joe
12
Cypress Bay
40-02.00
(12.24m)
1
9
Glaze, Kwayne
12
Nova
40-02.00
(12.24m)
1
11
Montoya, Juan
12
Cypress Bay
39-02.00
(11.94m)
1
12
Bailey, Patrick
11
Dillard
39-00.00
(11.89m)
1
13
Allen, Nick
Cooper City
38-10.50
(11.85m)
1
14
Warner, Sylvester
12
Nova
38-10.00
(11.84m)
1
15
Bozeman, Desmond
12
Dillard
38-08.00
(11.79m)
1
16
Bland, Austin
09
St Thomas Aquina
38-07.00
(11.76m)
1
16
Isidora, Danny
10
Cypress Bay
38-07.00
(11.76m)
1
18
Ford, Daniel
12
Stranahan
37-03.00
(11.35m)
1
19
Jeudy, Kevin
11
Western
36-04.00
(11.07m)
1
20
Allen, Khavis
12
Nova
36-03.00
(11.05m)
1
21
Hernandez, Antonio
10
Cypress Bay
36-00.00
(10.97m)
1
21
Martin, Shenard
11
Stranahan
36-00.00
(10.97m)
1
23
Thomas, Aaron
09
Nova
35-00.00
(10.67m)
1
24
High, Jonathan
10
St Thomas Aquina
34-10.00
(10.62m)
1
25
Junior, Joey
Cooper City
33-10.50
(10.33m)
1
26
DeJesus, Brandon
Cooper City
32-06.00
(9.91m)
1
--
Parker, Shawn
Cooper City
DNF
(--)
1
--
Fitzgerald, Lemanuel
11
Dillard
DNF
(--)
1
--
Hosea, H
09
South Plantation
DNF
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marmarosa, John
12
St Thomas Aquina
166-06
(50.75m)
1
2
Lorber, Jake
12
Cypress Bay
149-05
(45.54m)
1
3
Jobb, Garth
12
St Thomas Aquina
137-03
(41.83m)
1
4
Crozier, Gordon
09
St Thomas Aquina
134-06
(41.00m)
1
5
Allen, Nick
Cooper City
129-06
(39.47m)
1
6
Knight, Keon
09
South Plantation
116-04
(35.46m)
1
7
Parker, Drew
10
Western
115-01
(35.08m)
1
8
Montoya, Juan
12
Cypress Bay
113-04
(34.54m)
1
9
Ricketts, Gavin
10
Western
112-05
(34.26m)
1
10
Jeudy, Kevin
11
Western
112-02
(34.19m)
1
11
Sutton, Fred
12
St Thomas Aquina
110-09
(33.76m)
1
12
Martin, Shenard
11
Stranahan
109-02
(33.27m)
1
13
Bernero, Wesley
10
Western
105-01
(32.03m)
1
14
Ford, Daniel
12
Stranahan
96-09
(29.49m)
1
15
Junior, Joey
Cooper City
89-07
(27.31m)
1
16
Long, Alexander
09
Nova
85-03
(25.98m)
1
17
Anderson, Apolus
10
Nova
83-07
(25.48m)
1
18
DeJesus, Brandon
Cooper City
78-03
(23.85m)
1
19
Jones, Devonte
12
Dillard
64-09
(19.74m)
1
--
Parker, Shawn
Cooper City
DNF
(--)
1
--
Fitzgerald, Lemanuel
11
Dillard
DNF
(--)
1
--
Bailey, Patrick
11
Dillard
DNF
(--)
1
--
Comuzzi, Gian
10
Cypress Bay
DNF
(--)
1
--
Akers, Josh
11
Cypress Bay
DNF
(--)
1
--
Warner, Sylvester
12
Nova
DNF
(--)
1
--
Waite, Meshach
12
South Plantation
DNF
(--)
1
--
Bozeman, Desmond
12
Dillard
DNF
(--)
1
--
Thomas, Aaron
09
Nova
DNF
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Joyner, Lamarcus
12
St Thomas Aquina
6-02.00
(1.88m)
1
2
Williams, Dwayne
12
Dillard
6-00.00
(1.83m)
1
3
Bush, Devon
11
Dillard
5-06.00
(1.68m)
1
3
Fernandez, Andres
09
Cypress Bay
5-06.00
(1.68m)
1
5
Brown, Bruce
09
St Thomas Aquina
5-04.00
(1.63m)
1
5
Dukes, William
11
Dillard
5-04.00
(1.63m)
1
--
Collier, Dion
09
St Thomas Aquina
DNF
(--)
1
--
Cooke, Harris
09
South Plantation
DNF
(--)
1
--
Bybordi, Andrew
11
St Thomas Aquina
DNF
(--)
1
--
Harstad, Chase
10
Cypress Bay
DNF
(--)
1
--
McKnight, David
12
Cypress Bay
DNF
(--)
1
--
Fernandez, Jonathan
12
Cypress Bay
DNF
(--)
1
--
Cooke, Horace
09
South Plantation
DNF
(--)
1
--
Harris, Nathaniel
09
South Plantation
DNF
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Dwayne
12
Dillard
20-08.50
(6.31m)
nwi
1
2
Croal, Jevonte
12
Western
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
3
Johnson, Travis
11
Dillard
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
4
Adeshina, Bolaji
12
Nova
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
5
Evans, Matt
11
Cypress Bay
19-06.25
(5.95m)
nwi
1
6
Lewis, Darrion
11
Stranahan
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
7
Scott, Arione
12
Nova
19-05.50
(5.93m)
nwi
1
8
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
9
Coppet, Frederick
09
St Thomas Aquina
19-02.25
(5.85m)
nwi
1
10
Williams, Theronardo
12
Dillard
18-11.50
(5.78m)
nwi
1
11
Hunter, Chad
12
Stranahan
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
12
Pierre-Jerome, Francisqu
10
South Plantation
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
13
Cooke, Horace
09
South Plantation
18-00.50
(5.50m)
nwi
1
14
Vernet, Derek
12
Dillard
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
15
Harris, Nathaniel
09
South Plantation
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
16
Skinner, Keith
11
Stranahan
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
17
Codner, Kawaine
10
Nova
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
18
Cohen, Josh
Cooper City
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
--
Cavalier, Grant
Cooper City
DNF
(--)
nwi
1
--
Peart, Corey
11
Western
DNF
(--)
nwi
1
--
Faulkenburg, Grant
Cooper City
DNF
(--)
nwi
1
--
Martinez, Cruz
10
Cypress Bay
DNF
(--)
nwi
1
--
Joyner, Lamarcus
12
St Thomas Aquina
DNF
(--)
nwi
1
--
Fernandez, Jonathan
12
Cypress Bay
DNF
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
11
St Thomas Aquina
46-00.00
(14.02m)
nwi
1
2
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
41-07.25
(12.68m)
nwi
1
3
Evans, Matt
11
Cypress Bay
40-09.00
(12.42m)
nwi
1
4
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
39-04.00
(11.99m)
nwi
1
5
Dix, Maurice
09
St Thomas Aquina
38-09.00
(11.81m)
nwi
1
6
Johnson, Travis
11
Dillard
38-07.00
(11.76m)
nwi
1
7
Williams, Theronardo
12
Dillard
38-03.00
(11.66m)
nwi
1
8
Bush, Devon
11
Dillard
38-00.50
(11.60m)
nwi
1
9
Dukes, William
11
Dillard
37-05.00
(11.40m)
nwi
1
10
Martinez, Cruz
10
Cypress Bay
35-00.00
(10.67m)
nwi
1
11
Cohen, Josh
Cooper City
31-10.50
(9.72m)
nwi
1
--
Skinner, Keith
11
Stranahan
DNF
(--)
nwi
1
--
Croal, Jevonte
12
Western
DNF
(--)
nwi
1
--
Fernandez, Jonathan
12
Cypress Bay
DNF
(--)
nwi
1
--
Marshall, Johnny
12
South Plantation
DNF
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shepherd, David
12
St Thomas Aquina
13-06.00
(4.11m)
1
2
James, Curtis
12
Cypress Bay
13-00.00
(3.96m)
1
3
Shepherd, Nicolas
10
St Thomas Aquina
12-06.00
(3.81m)
1
3
Boozer, James
12
St Thomas Aquina
12-06.00
(3.81m)
1
5
Shevlin, Chris
11
Western
11-06.00
(3.51m)
1
6
Bender, Eric
12
South Plantation
11-00.00
(3.35m)
1
6
Magasrevy, Rudy
10
Cypress Bay
11-00.00
(3.35m)
1
8
Washinton, Raymon
10
Nova
10-00.00
(3.05m)
1
9
Kim, Peter
09
Western
9-00.00
(2.74m)
1
9
Shevlin, Daniel
09
Western
9-00.00
(2.74m)
1
9
Rinearson, Austin
09
Nova
9-00.00
(2.74m)
1
12
Nguyen, Justin
10
South Plantation
8-06.00
(2.59m)
1
--
Mittler, Zach
09
Western
DNF
(--)
1
--
Washington, Jayson
10
Nova
DNF
(--)
1
--
Moon, Hunter
12
St Thomas Aquina
DNF
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nieuwendam, Kirsten
12
St Thomas Aquina
12.23
nwi
1
2
Davis-White, Kali
09
Nova
12.67
nwi
1
3
Adams, Erika
11
Cypress Bay
12.71
nwi
1
4
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
12.72
nwi
1
5
Williams, Regine
09
St Thomas Aquina
12.78
nwi
2
6
Hankerson, Ebony
11
South Plantation
13.53
nwi
1
7
Wanliss, Ahkianne
12
St Thomas Aquina
13.64
nwi
1
8
Cooper, Shakyra
10
Cypress Bay
13.89
nwi
3
9
Fernandez, Danielle
10
Western
13.97
nwi
2
10
Olcima, Danisha
10
South Plantation
13.99
nwi
2
11
Livingston, Iesha
12
Dillard
14.27
nwi
2
12
Stadler, Cassianne
Cooper City
14.36
nwi
3
12
Camper, Cedejia
09
Dillard
14.36
nwi
1
14
Lewis, Keeana
11
Cypress Bay
14.38
nwi
3
15
Jerry, Aaliyah
10
South Plantation
14.41
nwi
2
16
Beauplan, Nerline
11
Dillard
14.46
nwi
2
17
Quinn, Candance
10
Stranahan
14.56
nwi
3
18
Lewis, Santina
10
Stranahan
16.38
nwi
3
19
Healy, Danielle
Cooper City
17.05
nwi
3
--
Eduard, Shana
Cooper City
DNF
nwi
3
--
Ford, Sarah
12
South Plantation
DNF
nwi
3
--
Lugg, Patrickia
12
Nova
DNF
nwi
2
--
Todd, Georgina
10
Western
DNF
nwi
2
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nieuwendam, Kirsten
12
St Thomas Aquina
24.76
nwi
1
2
Williams, Regine
09
St Thomas Aquina
25.22
nwi
1
3
Davis-White, Kali
09
Nova
26.11
nwi
1
4
Adams, Erika
11
Cypress Bay
26.41
nwi
2
5
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
26.87
nwi
1
6
Stiverne, Aiyanna
09
Nova
27.08
nwi
1
7
Todd, Georgina
10
Western
28.30
nwi
2
8
Olcima, Danisha
10
South Plantation
28.56
nwi
2
9
Cooper, Shakyra
10
Cypress Bay
28.62
nwi
2
10
Livingston, Iesha
12
Dillard
28.66
nwi
2
11
Beauplan, Nerline
11
Dillard
29.34
nwi
1
12
Thompson, Gabrielle
12
St Thomas Aquina
29.63
nwi
3
13
Camper, Cedejia
09
Dillard
29.78
nwi
1
14
Stadler, Cassianne
Cooper City
29.79
nwi
4
15
Ford, Sarah
12
South Plantation
29.83
nwi
3
16
Amersen, Adjanee
09
Dillard
30.18
nwi
2
17
Quinn, Candance
10
Stranahan
30.42
nwi
3
18
Garland, Jasmine
10
Stranahan
31.63
nwi
3
19
Dejean, Sekeyia
10
Cypress Bay
31.93
nwi
2
20
Lewis, Santina
10
Stranahan
34.20
nwi
3
21
Healy, Danielle
Cooper City
36.67
nwi
4
--
Eduard, Shana
Cooper City
DNF
nwi
4
--
Hankerson, Ebony
11
South Plantation
DNF
nwi
1
--
Jimenez, Angely
10
Cypress Bay
DNF
nwi
3
--
Jerry, Aaliyah
10
South Plantation
DNF
nwi
2
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stiverne, Aiyanna
09
Nova
1:01.06
1
2
Unknown Athlete
11
St Thomas Aquina
1:01.15
1
3
Singleton, Candice
11
St Thomas Aquina
1:01.59
1
4
Allen, Brianna
09
Dillard
1:01.63
1
5
Goode, Lauren
10
Cypress Bay
1:03.64
1
6
Salas, Samarys
12
Cypress Bay
1:04.66
3
7
Jimenez, Angely
10
Cypress Bay
1:07.42
2
8
Nesbitt, Kimberlee
10
Dillard
1:07.64
1
9
Foster, Mariajose
10
Nova
1:08.15
3
10
Strong, Kandice
12
Nova
1:08.51
1
11
Ledezma, Sashina
10
Cypress Bay
1:09.49
2
12
Darling, Terry
11
South Plantation
1:12.39
2
13
Guthrie, Shantelle
12
Dillard
1:13.62
3
14
Garland, Jasmine
10
Stranahan
1:16.59
2
15
Merritt, Wilandra
11
Dillard
1:20.17
2
--
Melus, Vickie
09
St Thomas Aquina
DNF
3
--
Subtil, Roshnia
10
Stranahan
DNF
3
--
Luka, Alina
10
Stranahan
DNF
3
--
Wallace, Danielle
10
South Plantation
DNF
2
--
Stablein, Marlena
10
South Plantation
DNF
1
--
Lugg, Patrickia
12
Nova
DNF
2
--
Marsh, Ariell
10
St Thomas Aquina
DNF
2
--
Peters, Dian
10
South Plantation
DNF
3
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zelaya, Ingrid
12
Western
2:26.79
1
2
Sesto, Natalie
12
St Thomas Aquina
2:27.75
1
3
Daggett, Julia
12
St Thomas Aquina
2:29.28
1
4
Germain, Therese
11
Cypress Bay
2:32.39
1
5
Dugue, Sandra
09
Stranahan
2:35.65
1
6
Barboza, Aliette
10
Cypress Bay
2:35.75
1
7
Dugan, Alexis
10
Cypress Bay
2:37.80
1
8
Fuhr, Reagan
09
Cypress Bay
2:41.70
1
9
Brown, Dana
10
Western
2:44.26
1
10
Kim, Juliette
11
Stranahan
2:49.00
1
11
Foster, Mariajose
10
Nova
2:50.03
1
12
Strong, Kandice
12
Nova
2:50.61
1
13
Guthrie, Shavelle
12
Dillard
2:52.05
1
14
Bushack, Elizabeth
09
Western
2:53.03
1
15
Holcomb, Nicole
10
St Thomas Aquina
2:53.69
1
16
Abdulwahab, Saheedat
12
South Plantation
2:59.85
1
17
Geffrard, Edwige
10
Dillard
3:04.56
1
--
Stablein, Marlena
10
South Plantation
DNF
1
--
Ikunika, Funmilayo
10
Stranahan
DNF
1
--
Wilson, Catherine
10
Dillard
DNF
1
--
Ortega, Megan
10
St Thomas Aquina
DNF
1
--
Grant, Kimico
12
South Plantation
DNF
1
--
Ramdial, Keyra
11
South Plantation
DNF
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
5:33.42
1
2
Lesnik, Ashley
11
Cypress Bay
5:41.37
1
3
Turner, Shelby
Cooper City
5:50.03
1
4
King, Brittany
11
South Plantation
5:54.52
1
5
Jones, Kimberly
10
Nova
5:56.99
1
6
MacConnie, Jessica
10
Cypress Bay
6:10.91
1
7
Hughes, Eryn
09
St Thomas Aquina
6:19.18
1
8
Chang, Sofia
09
St Thomas Aquina
6:21.87
1
9
Guthrie, Shavelle
12
Dillard
6:41.55
1
10
Sickles, Kari
11
Western
6:43.31
1
11
Bushack, Elizabeth
09
Western
6:43.60
1
12
Naomi, Hind
09
South Plantation
6:49.04
1
13
Spencer, Morgan
11
Western
7:04.59
1
--
Geffrard, Edwige
10
Dillard
DNF
1
--
Wilson, Catherine
10
Dillard
DNF
1
--
Cramer, Emily
11
Western
DNF
1
--
Morrison, Catherine
10
St Thomas Aquina
DNF
1
--
Frederic, Frederica
10
South Plantation
DNF
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
12:13.26
1
2
Unknown Athlete
10
St Thomas Aquina
12:17.18
1
3
King, Brittany
11
South Plantation
12:41.85
1
4
Lesnik, Ashley
11
Cypress Bay
12:50.86
1
5
Tolon, Abbie
11
Cypress Bay
13:28.31
1
6
Jones, Kimberly
10
Nova
13:44.33
1
7
Cramer, Emily
11
Western
13:51.80
1
8
MacConnie, Jessica
10
Cypress Bay
14:03.07
1
9
Scheffrahn, Mary
09
St Thomas Aquina
14:13.20
1
10
Frederic, Frederica
10
South Plantation
14:32.53
1
11
Naomi, Hind
09
South Plantation
14:55.28
1
--
Youssef, Nicole
12
Western
DNF
1
--
Sickles, Kari
11
Western
DNF
1
--
Spencer, Morgan
11
Western
DNF
1
--
Camacho, Camille
10
St Thomas Aquina
DNF
1
--
Vargas, Pauline
11
Cypress Bay
DNF
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Koon, Valissa
12
South Plantation
16.83
nwi
1
2
Mesa, Anastasia
Cooper City
17.90
nwi
3
3
Marmarosa, Megen
11
St Thomas Aquina
17.91
nwi
1
4
Gale, Amanda
09
Cypress Bay
18.17
nwi
3
5
Glades, Jameka
10
Dillard
19.21
nwi
1
6
Dawkins, Annalee
11
South Plantation
19.25
nwi
1
7
Richard, Elizabeth
10
Western
19.50
nwi
1
8
Ezzo, Rebecca
11
Western
19.60
nwi
2
9
Gordon, Shinell
10
Dillard
19.64
nwi
2
10
Elizee, Naomi
10
Western
20.06
nwi
2
11
Clarke, Brynesha
09
South Plantation
21.98
nwi
2
12
Turner, Akiah
10
Stranahan
22.12
nwi
2
13
McColaugh, Stephanie
10
Cypress Bay
23.34
nwi
3
--
Gale, Emily
09
Cypress Bay
DNF
nwi
2
--
Nunez, Sara
11
Western
DNF
nwi
1
--
Titus, Diana
12
Stranahan
DNF
nwi
2
--
Mcnight, Alexis
12
Stranahan
DNF
nwi
1
--
Phillips, Iyanna
11
Dillard
DNF
nwi
1
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gibbs, Stephani
11
St Thomas Aquina
47.28
1
2
Gutierrez, Alyssa
12
St Thomas Aquina
48.17
1
3
Unknown Athlete
09
St Thomas Aquina
48.61
1
4
Titus, Diana
12
Stranahan
50.10
2
5
Silver, Selena
12
St Thomas Aquina
50.63
2
--
Koon, Valissa
12
South Plantation
51.63
1
6
Glades, Jameka
10
Dillard
53.23
1
7
Richard, Elizabeth
10
Western
53.38
1
8
Gale, Emily
09
Cypress Bay
53.83
3
9
Gale, Amanda
09
Cypress Bay
54.36
2
10
Ezzo, Rebecca
11
Western
55.27
2
11
Dawkins, Annalee
11
South Plantation
56.23
3
12
Elizee, Naomi
10
Western
56.96
2
13
McColaugh, Stephanie
10
Cypress Bay
57.99
3
14
Gordon, Shinell
10
Dillard
59.03
2
15
Nunez, Sara
11
Western
1:01.65
1
16
Clarke, Brynesha
09
South Plantation
1:02.86
3
17
Turner, Akiah
10
Stranahan
1:08.39
2
--
Phillips, Iyanna
11
Dillard
DNF
1
--
Mcnight, Alexis
12
Stranahan
DNF
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Goode
,
Lewis
,
Cooper
,
Adams
Cypress Bay
50.58
1
2
Etienne
,
Horn
,
Todd
,
Fernande
Western
50.95
1
3
Olcima
,
Jerry
,
Koon
,
Hankerso
South Plantation
51.70
1
4
Beauplan
,
Camper
,
Livingst
,
Maye
Dillard
53.32
1
--
Relay Team
Cooper City
DNF
1
--
Williams
,
Gibbs
,
Singleto
,
Perrodin
St Thomas Aquina
DNF
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Nieuwend
,
Gibbs
,
Hercules
,
Singleto
St Thomas Aquina
4:06.23
1
2
Strong
,
Lugg
,
Davis-Wh
,
Stiverne
Nova
4:25.12
1
3
Germain
,
Sewell
,
Jimenez
,
Ledezma
Cypress Bay
4:26.22
1
4
Zelaya
,
Brown
,
Solomon
,
Horn
Western
4:28.42
1
5
Nesbitt
,
Allen
,
Guthrie
,
Glades
Dillard
4:32.15
1
6
Dugue
,
Titus
,
Garland
,
Kim
Stranahan
4:41.85
1
7
Malcolm
,
Ford
,
Abdulwah
,
Stablein
South Plantation
4:55.69
1
--
Relay Team
Cooper City
DNF
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Payne
,
Suarez
,
Daggett
,
Sesto
St Thomas Aquina
9:56.54
1
2
Brown
,
Zelaya
,
Bushack
,
Cramer
Western
10:39.41
1
3
Barboza
,
Dugan
,
Fuhr
,
Germain
Cypress Bay
10:58.40
1
4
King
,
Stablein
,
Abdulwah
,
Frederic
South Plantation
11:37.35
1
5
Guthrie
,
Allen
,
Geffrard
,
Guthrie
Dillard
11:39.17
1
--
Relay Team
Cooper City
DNF
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Owens, Dawn
12
Nova
36-03.50
(11.06m)
1
2
Mackey, Arlithia
11
Dillard
34-00.00
(10.36m)
1
3
Edwards, Shanice
11
St Thomas Aquina
31-08.50
(9.66m)
1
4
Graham, Janelle
10
Nova
31-04.00
(9.55m)
1
5
Goodin, Brittany
10
St Thomas Aquina
30-06.25
(9.30m)
1
6
Griffiths, Monique
10
Nova
27-01.00
(8.26m)
1
7
Howard, Amarius
09
Nova
26-06.00
(8.08m)
1
8
Ingraham, Christa
Cooper City
25-00.00
(7.62m)
1
9
Zizich, Nicole
Cooper City
24-05.00
(7.44m)
1
10
Stokes, Blair
11
Cypress Bay
24-04.00
(7.42m)
1
11
Ebanks, Nicol
Cooper City
23-00.00
(7.01m)
1
12
Belizaire, Chelsea
12
South Plantation
22-10.50
(6.97m)
1
13
Prophete, Carla
Cooper City
21-08.00
(6.60m)
1
14
Edwards, Shannon
10
Cypress Bay
21-00.00
(6.40m)
1
15
Bhagwandin, Clarissa
12
South Plantation
15-08.00
(4.78m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Griffiths, Monique
10
Nova
104-04
(31.80m)
1
2
Mackey, Arlithia
11
Dillard
98-11
(30.15m)
1
3
Owens, Dawn
12
Nova
98-10.50
(30.14m)
1
4
Livingston, Iesha
12
Dillard
91-11
(28.02m)
1
4
Edwards, Shannon
10
Cypress Bay
91-11
(28.02m)
1
6
Marmarosa, Megen
11
St Thomas Aquina
90-07
(27.61m)
1
7
Ebanks, Nicol
Cooper City
85-03
(25.98m)
1
8
Graham, Janelle
10
Nova
84-04
(25.70m)
1
9
Ingraham, Christa
Cooper City
83-00
(25.30m)
1
10
Howard, Amarius
09
Nova
81-11
(24.97m)
1
11
Stokes, Blair
11
Cypress Bay
75-06
(23.01m)
1
12
Zizich, Nicole
Cooper City
70-03
(21.41m)
1
13
Belizaire, Chelsea
12
South Plantation
61-08
(18.80m)
1
14
Bhagwandin, Clarissa
12
South Plantation
45-00
(13.72m)
1
--
Otero, Sabrina
Cooper City
DNF
(--)
1
--
Diaz, Maria
10
Western
DNF
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
09
St Thomas Aquina
5-02.00
(1.57m)
1
2
Etienne, Joelle
12
Western
5-00.00
(1.52m)
1
3
Lewis, Keeana
11
Cypress Bay
4-10.00
(1.47m)
1
4
Jaime-Abreu, Doranny
10
Cypress Bay
4-08.00
(1.42m)
1
5
Bruno, Jessica
Cooper City
4-06.00
(1.37m)
1
5
Richard, Elizabeth
10
Western
4-06.00
(1.37m)
1
5
Stringer, Samiyah
11
Nova
4-06.00
(1.37m)
1
5
Fuhr, Reagan
09
Cypress Bay
4-06.00
(1.37m)
1
9
Colabello, Arianne
Cooper City
4-04.00
(1.32m)
1
10
Henry, Mishka
12
Cypress Bay
4-00.00
(1.22m)
1
10
Merritt, Wilandra
11
Dillard
4-00.00
(1.22m)
1
--
Clarke, Brynesha
09
South Plantation
DNF
(--)
1
--
Maye, Dawnn
12
Dillard
DNF
(--)
1
--
Phillips, Iyanna
11
Dillard
DNF
(--)
1
--
Beauplan, Nerline
11
Dillard
DNF
(--)
1
--
Ellis, Oriana
12
Nova
DNF
(--)
1
--
Morgan, Corina
11
Nova
DNF
(--)
1
--
Malcolm, Chantelle
09
Nova
DNF
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Unknown Athlete
09
St Thomas Aquina
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
2
Williams, Regine
09
St Thomas Aquina
16-03.50
(4.97m)
nwi
1
3
Gutierrez, Alyssa
12
St Thomas Aquina
16-03.00
(4.95m)
nwi
1
4
Hankerson, Ebony
11
South Plantation
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
5
Etienne, Joelle
12
Western
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
6
Stringer, Samiyah
11
Nova
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
7
Koon, Valissa
12
South Plantation
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
7
Dawkins, Annalee
11
South Plantation
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
9
Wanliss, Ahkianne
12
St Thomas Aquina
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
10
Sewell, Michelle
12
Cypress Bay
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
11
Livingston, Iesha
12
Dillard
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
12
Ellis, Oriana
12
Nova
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
13
Morgan, Corina
11
Nova
13-03.75
(4.06m)
nwi
1
14
Dejean, Sekeyia
10
Cypress Bay
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
15
Ledezma, Sashina
10
Cypress Bay
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
16
Martelly, Catherine
10
Cypress Bay
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
17
Jerry, Aaliyah
10
South Plantation
11-05.50
(3.49m)
nwi
1
--
Maye, Dawnn
12
Dillard
DNF
(--)
nwi
1
--
Geffrard, Edwige
10
Dillard
DNF
(--)
nwi
1
--
Lugg, Patrickia
12
Nova
DNF
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Russell, Toniecia
10
St Thomas Aquina
34-08.50
(10.58m)
nwi
1
2
Gutierrez, Alyssa
12
St Thomas Aquina
34-07.75
(10.56m)
nwi
1
3
Etienne, Joelle
12
Western
34-06.00
(10.52m)
nwi
1
4
Glades, Jameka
10
Dillard
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
5
Patton, Lanita
11
St Thomas Aquina
32-09.00
(9.98m)
nwi
1
6
Stringer, Samiyah
11
Nova
30-04.00
(9.25m)
nwi
1
7
Bullock, Janelle
11
St Thomas Aquina
29-11.75
(9.14m)
nwi
1
8
Sewell, Michelle
12
Cypress Bay
29-07.00
(9.02m)
nwi
1
9
Foster, Mariajose
10
Nova
29-04.00
(8.94m)
nwi
1
10
Cooper, Shakyra
10
Cypress Bay
28-04.50
(8.65m)
nwi
1
11
Morgan, Corina
11
Nova
28-03.50
(8.62m)
nwi
1
--
Ellis, Oriana
12
Nova
DNF
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unknown Athlete
11
St Thomas Aquina
9-06.00
(2.90m)
1
1
Todaro, Brittany
11
Nova
9-06.00
(2.90m)
1
3
Unknown Athlete
11
St Thomas Aquina
8-06.00
(2.59m)
1
3
Curran, Mary
11
St Thomas Aquina
8-06.00
(2.59m)
1
5
Goode, Lauren
10
Cypress Bay
8-00.00
(2.44m)
1
5
Gale, Amanda
09
Cypress Bay
8-00.00
(2.44m)
1
7
Anderson, Emily
10
Cypress Bay
7-06.00
(2.29m)
1
7
Gale, Emily
09
Cypress Bay
7-06.00
(2.29m)
1
9
Barrett, Cayla
12
Nova
7-00.00
(2.13m)
1
10
Lowe, Kacee
12
Western
6-06.00
(1.98m)
1
10
Brito, Rebecca
09
St Thomas Aquina
6-06.00
(1.98m)
1
--
Simonton, Kaitlyn
11
Western
DNF
(--)
1
--
King, Brittany
11
South Plantation
DNF
(--)
1
--
Caputo, Caitlyn
11
Western
DNF
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
383 shares:
BCAA South Central Qualifier
,
Cooper City High School Track & Field and Cross Country - Cooper City, Florida
,
Cypress Bay High School Track & Field and Cross Country - Weston, Florida
,
Dillard High School Track & Field and Cross Country - Fort Lauderdale, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Dillard High School Track & Field and Cross Country - Fort Lauderdale, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
12
30
2014
1
1
2013
2
3
2012
15
13
3
2011
16
3
2010
1
4
2009
1
Show 4 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!